Autobusy do Nietążkowa od września

Od nowego roku szkolnego będą kontynuowane przejazdy autokarowe na trasie Kościan-Nietążkowo przez Śmigiel. Podobnie jak w poprzednim sezonie linię sfinansuje związek składający się z samorządów naszego powiatu.

Od 1 marca tego roku do końca roku szkolnego autobusy kursowały na trasach Kościan-Nietążkowo, Nietążkowo-Kościan i Nietążkowo-Nietążkowo. Autobusy wrócą po wakacjach i będą kursowały do końca 2022 roku.

W 2023 roku przewozy na trasie Kościan-Nietążkowo i Nietążkowo-Kościan będą kontynuowane i współfinansowane przez powiat kościański i gminę Kościan w ramach Związku. Zarząd Powiatu Kościańskiego złożył ponadto do Związku wniosek o utrzymanie kursu autobusu na trasie Nietążkowo-Nietążkowo przez miejscowości gminy Śmigiel.

Autobusy kursować będą w dni nauki szkolnej. Bilety jednorazowe będzie można kupić u kierowcy autobusu, a okresowe na dworcu PKS w Kościanie. Będzie można także złożyć wniosek o buskartę w sekretariacie szkoły w Nietążkowie.

Powiat kościański dofinansuje Związek w 2023 roku kwotą ponad 42 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone przede wszystkim na prace przewozowe na tych liniach.  Z kolei w ramach członkostwa w Związku Gmina Czempiń dofinansuje trasę Czempiń-Śrem i Śrem- Czempiń.