Aquathlon dla dzieci na Jeziorze Wonieść

Poza zawodami pływackimi w Nowym Dębcu przeprowadzono również rywalizację dziecięcą polegającą na pływaniu, a następnie na biegu. Walka była zacięta.

Łącznie w zawodach wzięło udział około 70 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsze dzieci do 7 lat trasę pokonywały wraz z rodzicami. W tej kategorii wiekowej nie było przeprowadzanej klasyfikacji, a każdy mały uczestnik otrzymał medal.

W drugiej kategorii 7-10 lat przeprowadzano już profesjonalny pomiar czasu. Najszybszy okazał się Janek Marszewski z Racotu, drugi był Wiktor Stachowiak z Piasków, a trzeci Antek Witkowski z Kościana.

Z kolei w najstarszej kategorii 11-15 lat triumfowały dziewczyny. Pierwsza na metę przybiegła Nadia Wieligus z Koła, a za nią Maria Gajb z Poznania. Trzecie miejsce zajął natomiast kościaniak – Cezary Suchora.

Warto dodać, że na dystansie 1900 m w rywalizacji z dorosłymi startowało także aż pięcioro 11-latków, a jedna z nich – Małgosia Rybacka trenująca w KS AZS AWF Poznań była trzecia na tym dystansie wśród kobiet.