AKTUALNOŚCI

Mostek kolejowy na Łazienkach przed modernizacją

10 ostatnich lat w Kościanie. Mostki na Łazienkach [ZDJĘCIA]

Z okazji 10-lecia gazety „Kościaniak” przypominamy kluczowe inwestycje w Kościanie, które znacząco poprawiły estetykę i funkcjonalność. Tym razem uwagę kierujemy na mostki w okolicach Łazienek. To inwestycja wykonana w ramach modernizacji linii kolejowej E-59.
Śmiertelne potrącenie pieszego w Kościanie

Śmiertelne potrącenie pieszego w Kościanie

Zdarzenie miało miejsce na ul. Łąkowej po północy, w okolicy stacji benzynowej. Mimo reanimacji 56-letni mężczyzna nie przeżył.

Nocne potrącenie na „starej piątce”. Ustalono kierowcę ciężarówki

Śledczy ustalili kto kierował samochodem ciężarowym, który miał brać udział w śmiertelnym potrąceniu Ukraińca w nocy z 12 na 13 stycznia. Udział tego samochodu w wypadku jest jednak jeszcze badany i nie można na razie stwierdzić, że to właśnie jego kierowca przyczynił się bezpośrednio do śmierci mężczyzny.

Dlaczego warto pozycjonować stronę lub sklep internetowy?

Miliony właścicieli stron i sklepów internetowych w Polsce i na świecie już dawno przekonały się o wysokiej skuteczności działań SEO. Profesjonalnie przeprowadzone pozycjonowanie to mnóstwo korzyści dla firmy.

Szpital w Kościanie wstrzymał szczepienia

W związku z ograniczoną ilością dostaw szczepionek przeciw covid-19 do Polski, od 18 stycznia wstrzymano szczepienia w szpitalach pracowników medycznych, w tym również w Kościanie. Zgodnie z harmonogramem mają odbywać się natomiast szczepienia seniorów i pensjonariuszy DPS-ów.

REKLAMA
Pryzmat
REKLAMA
Tecza

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Boże Narodzenie pełne aromatów

Boże Narodzenie pełne aromatów

Święta tuż tuż. W tym roku będą wyjątkowe, bo w mniejszym gronie, u schyłku niewątpliwie trudnego dla nas wszystkich roku. Poprzednie miesiące skłaniały do refleksji co jest naprawdę ważne, o co warto zabiegać, a co uznać za nieistotne.

INWESTYCJE

KOK po rozbudowie już gotowy

Do końca sierpnia Kościański Ośrodek Kultury powinien uzyskać wszelkie niezbędne zezwolenia na użytkowanie. Zobaczyć wnętrza będzie można we wrześniu, a tymczasem udostępniamy zdjęcia.

Postępy prac na Placu Wolności

Konstrukcja nowej fontanny już stoi, zwieziono również materiał, który posłuży pod budowę nowych ścieżek na samym placu, jak i w parku za KOK-iem. Wkrótce rozpoczną się prace związane z nowym oświetleniem.

Jak będzie wyglądać płyta Rynku?

Remont płyty Rynku oraz ulicy Wrocławskiej planowany jest na 2020 rok. Dokładny moment rozpoczęcia prac uzależniony jest od postępu prac przy wiaduktach kolejowych.
X