REKLAMA
Złom 24h
Strona główna AKTUALNOŚCI

Spłonęła przyczepa kempingowa w Cichowie

Pożar miał miejsce na jednej z działek w Cichowie, a doszło do niego w piątek po południu. Zdarzenie było tym bardziej niebezpieczne, że w przyczepie znajdowała się butla z gazem.

Otwarto oferty na Rynek. Są chętni na dokończenie prac

Cztery oferty wpłynęły na ogłoszony przez Urząd Miejski Kościana przetarg na dokończenie przebudowy Rynku i ulicy Wrocławskiej w Kościanie. Teraz miasto musi przyjrzeć się złożonym ofertom i wybrać wykonawcę.

Tlenownia bierze udział w kolejnym konkursie. Można głosować

Centrum Aktywizacji Społecznej Tlenownia znalazło się wśród 187 projektów z całej Polski, zgłoszonych do konkursu Serwisu Samorządowego PAP „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Funduszy Europejskich wybiorą internauci.

Umowy na kościański szpital i szkołę nr 4

Marszałek Marek Woźniak oraz dyrektor szpitala w Kościanie Wojciech Maćkowiak i zastępca burmistrza Kościana Przemysław Korbik podpisali w środę umowy w ramach unijnego dofinansowania w łącznej wysokości 11 mln zł na ważne dla Kościana inwestycje.

Dachowała seicento w Jerce

Do zdarzenia doszło w środę przed południem na drodze wojewódzkiej nr 308. Kierująca seicento jechała za szybko i straciła panowanie nad pojazdem.

Wycieli drzewa w lesie w Kurzej Górze [ZDJĘCIA]

Osoby, które przechadzają się lub biegają po ścieżce wiodącej z Kurzej Góry do Racotu, a także kierowcy samochodów musieli zauważyć w ostatnim czasie sporą wycinkę drzew w lesie sąsiadującym z drogą. Pracownicy Nadleśnictwa Kościan przekonują, że wszystko jest pod kontrolą i są to planowe prace.

Otwarto wyremontowaną Świetlicę Socjoterapeutyczną w Kościanie

W piątek, 27 stycznia odbyło się oficjalne podsumowanie projektu, w ramach którego wyremontowano Świetlicę Socjoterapeutyczną w Kościanie. Dzięki temu z miejsca mogą korzystać także osoby z niepełnosprawnością ruchową.

31. Finał WOŚP w powiecie – podsumowanie

Mnóstwo się działo przez całą niedzielę w różnych miejscowościach naszego powiatu w związku z finałem WOŚP. Sztaby w Kościanie, Czempiniu, Śmiglu i Krzywiniu przygotowały wiele atrakcji. To przyczyniło się do zebrania rekordowych kwot.
REKLAMA
Inspiracje smakiem

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA
Pryzmat
REKLAMA
Dobre Oko
REKLAMA
Kolesnik Finance
REKLAMA
Finezja

Z REGIONU

REDAKCJA POLECA

87 gatunków roślin posadzą na Łazienkach [ZDJĘCIA]

Prace w tym urokliwym zakątku Kościana cały czas trwają. Prowadzone są roboty ziemne, związane z profilowaniem podłoża, a przede wszystkim w zakresie kształtowania terenów zielonych.
Bałagan przy Obrze w Kiełczewie

Bałagan przy Obrze w Kiełczewie. Wracamy do sprawy

Przypomnijmy, że krótko przed Świętami Bożego Narodzenia Wody Polskie zakończyły oczyszczanie dna Kanału Obry na odcinku pomiędzy obwodnicą Kościana a żelaznym mostem w Kiełczewie. Wyciętą roślinność pozostawiono na wale.
Trzy ulice wyremontuje miasto w 2021 roku

Jakie inwestycje czekają nas w Kościanie w 2021 roku?

Na inwestycje miasto zamierza przeznaczyć prawie 21 mln zł. Podobnie jak w innych samorządach, budżet planowany był ostrożnie, z uwagi na trwającą wciąż epidemię.
X