REKLAMA
Strona główna AKTUALNOŚCI

Potrącenie rowerzysty. Chłopak trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

Do wypadku doszło w pobliżu stacji kontroli pojazdów. Kierujący rowerem 16-latek, mieszkaniec gminy Czempiń, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał niespodziewanie z chodnika,...

Areszt dla podejrzanego kościaniaka o pedofilię

Sąd Rejonowy w Kościanie aresztował na trzy miesiące kościaniaka podejrzanego o pedofilię. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty.

Zima w środku lata w Nenufar Club [ZDJĘCIA]

Od niedawna park rozrywki Nenufar w Kościanie wzbogacił się o niezwykłą atrakcję, czyli Krainę Lodu. To całoroczne kryte lodowisko wraz z rzeźbami lodowymi oraz bar lodowy.

Wejście do urzędu na Kościuszki otwarte

Zakończono prace przy wejściu głównym do budynku Starostwa Powiatowego w Kościanie i Urzędu Miasta Kościana. Wejście jest już czynne.
Małgorzata Kidawa Błońska spotkała się z kościaniakami

Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się z kościaniakami [ZDJĘCIA]

W ramach poniedziałkowej podróży po dawnym województwie leszczyńskim, posłanka Platformy Obywatelskiej Małgorzata-Kidawa Błońska zawitała również na Ziemię Kościańską. Na Placu Wolności w Kościanie spotkała się z mieszkańcami.
Kościan. Zawalenie dachu klubu mogło być bardzo groźne [ZDJĘCIA]

Zawalenie dachu klubu mogło być bardzo groźne [ZDJĘCIA]

W zdarzeniu, które miało miejsce w sobotnią noc w lokalu na ul. Surzyńskiego runął prawie cały dach. Gdyby nie nocna ewakuacja, mogłoby się to skończyć groźne dla znajdujących się wewnątrz osób. Pokazują to zdjęcia z góry wykonane następnego dnia.

Mężczyzna podejrzany o pedofilię zatrzymany przez kościańską policję [aktualizacja]

Grupa tzw. łowców pedofilów przekazała w sobotę wieczorem w ręce policji mężczyznę podejrzanego o nakłanianie osób nieletnich do czynności seksualnych.

Ogromne zainteresowanie szczepieniem w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

Mobilny punkt szczepień, który uruchomiono w niedzielę przy scenie w Nowym Dębcu cieszył się ogromnym zainteresowaniem. By zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson ustawiła się długa kolejka.
REKLAMA
Inspiracje smakiem

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA
Pryzmat
REKLAMA
Dobre Oko
REKLAMA
Kolesnik Finance
REKLAMA
Finezja

Z REGIONU

REDAKCJA POLECA

87 gatunków roślin posadzą na Łazienkach [ZDJĘCIA]

Prace w tym urokliwym zakątku Kościana cały czas trwają. Prowadzone są roboty ziemne, związane z profilowaniem podłoża, a przede wszystkim w zakresie kształtowania terenów zielonych.
Bałagan przy Obrze w Kiełczewie

Bałagan przy Obrze w Kiełczewie. Wracamy do sprawy

Przypomnijmy, że krótko przed Świętami Bożego Narodzenia Wody Polskie zakończyły oczyszczanie dna Kanału Obry na odcinku pomiędzy obwodnicą Kościana a żelaznym mostem w Kiełczewie. Wyciętą roślinność pozostawiono na wale.
Trzy ulice wyremontuje miasto w 2021 roku

Jakie inwestycje czekają nas w Kościanie w 2021 roku?

Na inwestycje miasto zamierza przeznaczyć prawie 21 mln zł. Podobnie jak w innych samorządach, budżet planowany był ostrożnie, z uwagi na trwającą wciąż epidemię.
X