REKLAMA
Złom 24h
Strona główna AKTUALNOŚCI

Potrącił pieszą na pasach [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia drogowego doszło w czwartek na obwodnicy Kościana, przy skrzyżowaniu z ulicą Wielichowską. Przechodząca przez pasy z rowerem kobieta została potrącona przez BMW.

Zderzenie osobówki z traktorem [ZDJĘCIA]

Nietypowy przebieg miał wypadek samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym do którego doszło w środę rano na drodze ze Starego Gołębina do Donatowa. Kierująca chciała uniknąć zderzenia z jadącym na jej pasie innym autem, a zderzyła się z traktorem.
Kościan. Prace na Rynku stanęły całkowicie

Miasto zrywa umowę z wykonawcą Rynku

Prace związane z remontem Rynku w Kościanie zostały zaniechane półtora miesiąca temu. Musimy się przygotować na to, że zastój potrwa jeszcze długo, bo władze miasta nie dogadały się z obecnym wykonawcą. Roboty będzie musiał dokończyć kto inny...

Marzenie Oskara zostanie zrealizowane

Zbiórka dla Oskara Kielicha z Czempinia zakończyła się sukcesem i wkrótce Fundacja Dziecięca Fantazja będzie mogła spełnić jego marzenie.

Nietrzeźwy, z narkotykami i z zakazem kierowania

Zatrzymany w miniony piątek kierowca motoroweru prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu i z obowiązującym dwuletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. W dodatku miał przy sobie narkotyki.

Medale od wójta za długoletnie pożycie małżeńskie [ZDJĘCIA]

W dniach 15 i 16 września wójt gminy Kościan, Andrzej Przybyła, spotkał się z parami małżeńskimi, by w imieniu Prezydenta RP wręczyć im medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale otrzymało łącznie pięć par.

Motocyklista uderzył w budynek na Młyńskiej [ZDJĘCIA]

W niedzielę przed południem doszło do groźnego wypadku w Kościanie. Jadący motorem 43-latek uderzył w ścianę domu. Po zdarzeniu był nieprzytomny. Badanie wykazało, że był pod wpływem alkoholu.

Hołd poległym w rocznicę napaści sowieckiej [ZDJĘCIA]

17 września, w 83. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, oddano hołd poległym na Starym Cmentarzu Parafialnym w Kościanie pod Krzyżem Katyńskim.
REKLAMA
Inspiracje smakiem

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA
Pryzmat
REKLAMA
Dobre Oko
REKLAMA
Kolesnik Finance
REKLAMA
Finezja

Z REGIONU

REDAKCJA POLECA

87 gatunków roślin posadzą na Łazienkach [ZDJĘCIA]

Prace w tym urokliwym zakątku Kościana cały czas trwają. Prowadzone są roboty ziemne, związane z profilowaniem podłoża, a przede wszystkim w zakresie kształtowania terenów zielonych.
Bałagan przy Obrze w Kiełczewie

Bałagan przy Obrze w Kiełczewie. Wracamy do sprawy

Przypomnijmy, że krótko przed Świętami Bożego Narodzenia Wody Polskie zakończyły oczyszczanie dna Kanału Obry na odcinku pomiędzy obwodnicą Kościana a żelaznym mostem w Kiełczewie. Wyciętą roślinność pozostawiono na wale.
Trzy ulice wyremontuje miasto w 2021 roku

Jakie inwestycje czekają nas w Kościanie w 2021 roku?

Na inwestycje miasto zamierza przeznaczyć prawie 21 mln zł. Podobnie jak w innych samorządach, budżet planowany był ostrożnie, z uwagi na trwającą wciąż epidemię.
X