Strona główna AKTUALNOŚCI

Mniej zakażeń koronawirusem w powiecie

W kończącym się tygodniu widać wyraźnie tendencję spadkową pod względem nowych przypadków zakażeń. Nieznacznie spadła również liczba zgonów spowodowanych covid-19.

Kilka dni zimy w roku i ciągły problem z odśnieżaniem

Kwestię związaną z odśnieżaniem dróg oraz ścieżek rowerowych na drogach powiatu kościańskiego podjęto podczas środowej sesji Rady Powiatu Kościańskiego. Jeden z radnych zwrócił uwagę, że prace te nie są właściwie wykonywane.
Bunt branży fitness. W tym również w Kościanie

Bunt branży fitness. W tym również w Kościanie

Polska Federacja Fitness ogłosiła, że 1 lutego nastąpi otwarcie klubów fitness bez względu na rządowe zakazy. Coraz więcej klubów w całym kraju deklaruje otwarcie, wśród nich znalazł się również jeden z klubów mieszczących się w Kościanie.
Łóżka covidowe w kościańskim szpitalu

Kościański szpital wznowił w piątek szczepienia

Przerwa w szpitalu powiatowym w szczepieniach przeciw covid-19 nastąpiła w poniedziałek, 18 stycznia na skutek wyczerpania się szczepionek. Po otrzymaniu kolejnej dostawy, wznowiono szczepienia.
Ruszyły zapisy na szczepienia seniorów 70 plus

Ruszyły zapisy na szczepienia seniorów 70 plus. Nie wszyscy zdołają się zarejestrować

W piątek o godz. 6.00 ruszyła rejestracja osób urodzonych w latach 1942-1951. Ich szczepienia rozpoczną się w poniedziałek 25 stycznia. Z powodu zbyt małej liczby dawek szczepionki dostarczonej do Polski nie wszyscy siedemdziesięciolatkowie zdołają się zarejestrować na szczepienia w pierwszym kwartale.
Komenda Powiatowa PSP w Kościanie podsumowała 2020 rok

Strażacy podsumowali 2020 r. W zdarzeniach zginęło 14 osób

14 osób poniosło śmierć, a 139 zostało rannych w wyniku zdarzeń, w których interweniowała Komenda Powiatowa PSP w Kościanie oraz jednostki OSP na terenie powiatu. Te liczby są niższe w porównaniu z 2019 rokiem, ale z kolei wzrosła liczba pożarów.
Andrzej Ziegler

Komendant straży pożarnej w Kościanie kończy służbę

Andrzej Ziegler, który w straży pożarnej służył od 1985 roku, a od 2005 roku był wicekomendantem Komendy Powiatowej PSP w Kościanie, natomiast przez ostatni rok komendantem, z końcem stycznia przechodzi na emeryturę.
450 osób zaszczepiono w kościańskim szpitalu

450 osób zaszczepiono w kościańskim szpitalu

Kościański szpital decyzją władz województwa jest tzw. szpitalem węzłowym i realizuje szczepienia dla osób z tzw. grup 0 i I. Dotychczas udało się zaszczepić w placówce 450 osób, choć w tym tygodniu szczepienia zostały wstrzymane.
REKLAMA
Inspiracje smakiem

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA
Pryzmat
REKLAMA
Dobre Oko
REKLAMA
Kolesnik Finance

Z REGIONU

REDAKCJA POLECA

87 gatunków roślin posadzą na Łazienkach [ZDJĘCIA]

Prace w tym urokliwym zakątku Kościana cały czas trwają. Prowadzone są roboty ziemne, związane z profilowaniem podłoża, a przede wszystkim w zakresie kształtowania terenów zielonych.
Bałagan przy Obrze w Kiełczewie

Bałagan przy Obrze w Kiełczewie. Wracamy do sprawy

Przypomnijmy, że krótko przed Świętami Bożego Narodzenia Wody Polskie zakończyły oczyszczanie dna Kanału Obry na odcinku pomiędzy obwodnicą Kościana a żelaznym mostem w Kiełczewie. Wyciętą roślinność pozostawiono na wale.
Trzy ulice wyremontuje miasto w 2021 roku

Jakie inwestycje czekają nas w Kościanie w 2021 roku?

Na inwestycje miasto zamierza przeznaczyć prawie 21 mln zł. Podobnie jak w innych samorządach, budżet planowany był ostrożnie, z uwagi na trwającą wciąż epidemię.
X