REKLAMA
Strona główna AKTUALNOŚCI

Propozycje do budżetu Kościana radnych Koalicji Obywatelskiej

Radni miejscy zrzeszeni w Klubie Radnych "Koalicji Obywatelskiej" złożyli kilka propozycji do projektu uchwały budżetowej na 2022 rok. Propozycja projektu musi powstać do 15 listopada.

Czy będzie konkurs na dyrektora KOK-u i MBP?

4 stycznia minie rok od kiedy Dariusz Łukaszewski został powołany przez burmistrza Kościana na osobę pełniącą obowiązki dyrektora Kościańskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Maksymalnie po roku, zgodnie z prawem, musi być powołany dyrektor w miejsce osoby pełniącej jedynie obowiązki dyrektora.

Jechali dla Marysi [ZDJĘCIA]

W niedzielę odbył się emocjonujący Rajd Po Życie dla Marysi z Brenna. 68 zmotoryzowanych załóg wystartowało z targowiska w Śmiglu, by po kilku godzinach dotrzeć na podsumowanie imprezy do Zaborówca.

Wyróżnienia dla nauczycielek od starosty [ZDJĘCIA]

Starosta Kościański Henryk Bartoszewski zaprosił w tym tygodniu dyrektorów placówek oświatowych oraz wybranych nauczycieli do siedziby Starostwa Powiatowego w Kościanie. Wyróżnił przy okazji kilka nauczycielek.

Czołowe zderzenie w Starym Bojanowie [ZDJĘCIA]

W piątek wieczorem w Starym Bojanowie zderzyły się dwa samochody osobowe. Ucierpiała także zaparkowana przy drodze toyota. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

Autor ściennych bazgrołów ustalony. Odpowie przed sądem

Policja ustaliła autora miłosnych wyznań, które pojawiły się latem tego roku na mostkach pod torami kolejowymi w okolicach targowiska i Łazienek, a także w przejściu na ul. Młyńskiej. 30-letni mieszkaniec Kościana teraz stanie przed sądem za zniszczenie mienia.

Skutki wichury w powiecie kościańskim

69 razy strażacy interweniowali po wczorajszych wichurach, które przeszły nad powiatem kościańskim. W całym województwie wielkopolskim zanotowano ponad 1900 zdarzeń.

Dzwoniąc na 998 odezwie się Poznań

22 października o godzinie 11.00 nastąpiło przełączenie numeru alarmowego straży pożarnej do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu (CPR). Oznacza to, że dzwoniąc z terenu powiatu kościańskiego na 998 połączymy się z Poznaniem.
REKLAMA
Inspiracje smakiem

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA
Pryzmat
REKLAMA
Dobre Oko
REKLAMA
Kolesnik Finance
REKLAMA
Finezja

Z REGIONU

REDAKCJA POLECA

87 gatunków roślin posadzą na Łazienkach [ZDJĘCIA]

Prace w tym urokliwym zakątku Kościana cały czas trwają. Prowadzone są roboty ziemne, związane z profilowaniem podłoża, a przede wszystkim w zakresie kształtowania terenów zielonych.
Bałagan przy Obrze w Kiełczewie

Bałagan przy Obrze w Kiełczewie. Wracamy do sprawy

Przypomnijmy, że krótko przed Świętami Bożego Narodzenia Wody Polskie zakończyły oczyszczanie dna Kanału Obry na odcinku pomiędzy obwodnicą Kościana a żelaznym mostem w Kiełczewie. Wyciętą roślinność pozostawiono na wale.
Trzy ulice wyremontuje miasto w 2021 roku

Jakie inwestycje czekają nas w Kościanie w 2021 roku?

Na inwestycje miasto zamierza przeznaczyć prawie 21 mln zł. Podobnie jak w innych samorządach, budżet planowany był ostrożnie, z uwagi na trwającą wciąż epidemię.
X