Akcje edukacyjne kościańskiej policji [ZDJĘCIA]

W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie przeprowadzili cykl działań edukacyjno-informacyjnych skierowanych do uczniów, seniorów, a także kierowców i pieszych. Celem takich akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa.

Jeszcze przed rozpoczęciem ferii zimowych policjanci prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej zatytułowanej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. W jej ramach przeprowadzili spotkania we współpracy z Samorządowym Przedszkolem nr 4, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Szkołą Podstawową nr 3 w Kościanie. W ich trakcie poza pogadankami wręczali ulotki „Dekalog Narciarza”. Ponadto Wykorzystując elektroniczne narzędzia z dostępem do sieci internetowej, promowano Platformę Sierżanta Pyrka i zawarte w niej treści informacyjno-edukacyjne.

Kolejna przeprowadzona akcja skierowana była do seniorów w związku z Dniem Babci i Dziadka. Policjanci ds. profilaktyki prowadzili na ulicach miasta działania prewencyjne pod kątem bezpieczeństwa osób starszych. Mundurowi przestrzegali seniorów przed oszustwami i zagrożeniami, wręczali przygotowane upominki oraz materiały profilaktyczne. Działania były przeprowadzane niedaleko osiedlowych sklepików, urzędów poczty i obiektów handlowych. W trakcie rozmów z seniorami mundurowi zwracali szczególną uwagę na działanie oszustów, bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i w ruchu drogowym. Seniorzy bardzo chętnie słuchali porad i wymieniali swoje spostrzeżenia z policjantami. Każdy z nich otrzymał upominek składający się z poradnika ,,Bezpieczne życie seniora”, ulotek, magnesów z notesem i numerami alarmowymi oraz słodyczy.

Trzecia przeprowadzona w ubiegłym tygodniu akcja informacyjna dotyczyła bezpieczeństwa na drodze w ramach kampanii społecznej ,,Czy to Cię tłumaczy?”. Policjanci w trakcie rozmów i kontroli drogowych wręczali ulotki informacyjne dotyczące znowelizowanych przepisów ruchu drogowego, które weszły w życie w ubiegłym roku. Policjanci uświadamiają, że za każdym wypadkiem kryje się ludzki dramat. Są takie dni w roku, w których policjanci drogówki, w trakcie jednej służby, jadą na kilka zdarzeń. W ubiegłym roku na terenie powiatu kościańskiego miało miejsce 555 kolizji i 72 wypadki. W tych zdarzeniach drogowych zginęło 9 osób, a 72 osoby zostały ranne.

Fot. KPP w Kościanie