Akcje dla Zuzi w Bonikowie i w „jedynce” [ZDJĘCIA]

Kolejne szkoły i sołectwa w mieście i gminie Kościan angażują się w zbiórkę pieniędzy dla Zuzi Suleckiej chorującej na SMA. W tym tygodniu akcję prowadziło sołectwo i szkoła w Bonikowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie.

W Bonikowie wspólną akcję przeprowadzała miejscowa szkoła oraz sołectwo. W szkole zorganizowano kiermasz ciast, natomiast sołectwo zajęło się zbiórką złomu i makulatury. Kontenery na te surowce ustawiono przy strażnicy OSP. – To nie pierwsza akcja organizowana wspólnie przez szkołę i sołectwo. Ale duża w tym zasługa przede wszystkim mieszkańców, którzy z chęcią angażują się w takie działania podkreśla Izabela Chłapowska, sołtys Bonikowa.

Pani sołtys dodaje, że kiedy tylko wolontariusz Grzegorz Kozak zwrócił się do niej z propozycją zorganizowania zbiórki makulatury i złomu dla Zuzi na terenie sołectwa, od razu z chęcią się zgodziła. Czekano tylko na odpowiedni moment, czyli na zakończenie trwającego remontu strażnicy.

Podczas gdy do kontenerów każdy mógł wrzucać makulaturę i złom, w szkole podczas przerw lekcyjnych prowadzono sprzedaż ciast. – Bardzo chętnie angażujemy się w tego typu akcje pomocy. Mamy w tym bogatą tradycję, a wszystko zaczęło się w 2018 roku od zbiórki na operację dla Mateusza. Od tamtego czasu każdego roku prowadzimy różne akcje, w tym bardzo często z sołectwem mówi Beata Kubacka, dyrektor Zespołu Szkół w Bonikowie.

Dzięki akcji sprzedaży ciast 1 czerwca udało się zgromadzić kwotę 1250 zł. Z kolei ze sprzedaży zbiórek złomu i makulatury zebrano łącznie 1094 zł

Również 1 czerwca kiermasz ciast oraz zbiórkę makulatury prowadzono w Szkole Podstawowej nr 1 w Kościanie. Akcję zorganizowano na boisku szkolnym, przy okazji innych atrakcji przygotowanych na Dzień Dziecka. – Wszyscy rodzice bardzo pozytywnie zareagowali na nasz apel, dzięki czemu w akcji biorą udział przedszkolaki, młodsze klasy i starsze. Ciasta piekli rodzice, a nawet babcie – tłumaczy Iwona Kościańska-Dudziak, zastępca dyrektora.

W „jedynce” zorganizowano łącznie trzy akcje dla Zuzi: kiermasz ciast, zbiórkę makulatury, a także „Moc złotówki”. Ta ostatnia zostanie podsumowana w terminie późniejszym, a tymczasem kwota ze sprzedaży ciast przyniosła aż 4325 zł, natomiast sprzedaż makulatury 376 zł.

Zuzię można wesprzeć na: www.siepomaga.pl/zuzia

Fot. Milena Waldowska