Akcja pomocy starszym osobom – odzew nie jest duży

W Kościanie już kilka dni temu uruchomiono akcję skierowaną do osób starszych oferującą pomoc w zrobieniu zakupów czy wykupieniu leków. Jak wiadomo, dla seniorów koronawirus jest szczególnie groźny.

Wszyscy powinni ograniczyć do niezbędnego minimum wyjścia z domowej izolacji w ramach akcji #zostanwdomu, ale w szczególności dotyczy to seniorów. Stąd akcje pomocy skierowane do nich.

W Kościanie pomoc starszym osobom oferuje Centrum Wolontariatu działające przy OPS w Kościanie, Klub Piłkarski Obra 1912 Kościan oraz Rada Osiedla Piastowskie. Szczególnie na tym najstarszym kościańskim osiedlu mieszka sporo osób starszych. Dodajmy, że również osoby prywatne wychodzą z propozycją załatwienia sprawunków swoim sąsiadom.

Jak na razie jednak seniorzy sporadycznie decydują się skorzystać z możliwości wyręczenia się kimś w załatwieniu jego spraw. Wynika tak m.in. z komentarzy naszych czytelników na profilu facebookowym, ale te opinie potwierdza również przewodniczący Zarządu Osiedla Piastowskiego. – Starsze osoby wciąż są bardzo widoczne na osiedlu, a odzew na propozycję pomocy jest sporadycznymówi Maciej Kluczyk, przewodniczący Zarządu Osiedla PiastowskieOczywiście zdajemy sobie sprawę, że pozostawanie w domu, szczególnie dla osób samotnych, jest sporą uciążliwością, ale należy przetrwać ten okres. Apelujemy do seniorów o pozostanie w domach dla ich własnego bezpieczeństwa.

Dodajmy przy tym, że nie chodzi o zupełny brak wyjść na świeże powietrze, ale powinien to być spacer, a nie wyjście na zakupy.

Akcję pomocy realizują w Kościanie następujące instytucje:
Lokalne Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościanie, tel. 669 290 931 (pon.-pt: godz. 9.00-17.00), e-mail: cw@ops.koscian.pl
Rada Osiedla Piastowskie, tel. 504 052 701, e-mail: maciejkluczyk@o2.pl
Klub Piłkarski Obra 1912 Kościan, tel. 796 896 908 (najlepiej po godz. 16.00)