Akcja „Otwórzmy Serca” – koncerty i inne atrakcje

Trwa weekend imprez w ramach wielkiej akcji charytatywnej "Otwórzmy Serca". Wczoraj szczególnie dużo działo się w Kościańskim Ośrodku Kultury, gdzie m.in. odbył czterogodzinny koncert.

W koncercie wystąpili: zespół TWOJA BYŁA z „Kolberga”, zespoły BOYS i TREL z „trójki”, dzieci z przedszkola nr 2, uczniowie z „jedynki”, „dwójki” i „czwórki”, grupa MODERN OBRZANIE, nauczycielki z „Konopnickiej”, Zespoły Taneczne PRYZMAT, VOICE STUDIO KOK i Szkoła Tańca POEZJA.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi występami licytowano podarowane przez darczyńców przedmioty i usługi. W sobotnie przedpołudnie akcja przeniosła się do sklepu Kajtek, gdzie przygotowano moc atrakcji dla dzieci. Przed południem odbyły się z kolei wielkanocne warsztaty plastyczne dla dzieci, a z kolei w sklepie Kajtek na najmłodszych również czekało moc atrakcji.

Dużym powodzeniem cieszyły się przejażdżki rajdowym subaru, który zaparkował pod niebieskim namiotem na boisku „Jedynki”. W KOK-u działała również kawiarenka, gdzie za datki na rzecz akcji można było zakupić pyszne domowe ciasta, a także kiermasz z wielkanocnym rękodziełem.

Jak wynika ze wstępnych szacunków, w sobotę uzbierano na leczenie Basi i Marka blisko 15 tys. zł. Z kolei w piątek podczas 24-godzinnej sztafety uzbierano 30 tys. zł. Są to jednak mocno wstępne szacunki, bo cały czas zbierane są jeszcze pieniądze do puszek.

A dziś kolejne atrakcje. O godz. 15.00 zakończy się Rodzinny Rajd Samochodowy, a następnie wydarzenia przeniosą się do KOK, gdzie usłyszymy kolejnych wykonawców podczas koncertu.

Przedstawiamy galerię zdjęć z ostatniej części wczorajszego koncertu.