Akcja Na Fali dla Marysi. Podsumowanie zbiórki

Organizatorzy podsumowali niedzielną zbiórkę w Boszkowie "Fala dobra dla Marysi" na rzecz dziewczynki chorującej na SMA1. Zebrano łącznie pond 7500 zł.

Sportowa akcja, w której zgromadzili się miłośnicy biegania, jazdy na rowerze, chodzenia z kijkami oraz praktykowania jogi miała miejsce w niedzielę w Boszkowie. Relacja wydarzenia: Fala Dobra dla Marysi [ZDJĘCIA].

Zbiórka odbywała się przede wszystkim do puszek, które krążyły podczas kilkugodzinnego wydarzenia. Oprócz tego w Klubie na Fali, który współorganizował imprezę można było zakupić muffinki, napoje i książeczki o Marysi, z których sprzedaży cały dochód również wliczał się do zbiórki.

Każda osoba, która włożyła do puszki swoją cegiełkę, otrzymała naklejkę w postaci różowego serduszka z napisem „Anioły Marysi” a także naklejki pamiątkowe: „Fala Dobra Dla Marysi 23 Maj 2021 r.”.

Od godziny 9.00 do wczesnych godzin popołudniowych udało się zebrać łączną kwotę 7508,80 zł. Ponadto na konto utworzonej wcześniej zrzutki internetowej poświęconej wydarzeniu zgromadzono 416 zł. Oznacza to, że cała akcja pozwoliła zasilić konto Marysi na kwotę 7924,80 zł. W tej chwili na koncie, na którym prowadzona jest zbiórka: www.siepomaga.pl/maria zebrana kwota wynosi blisko 1 mln 753 tys. zł. To około 18,5 proc. z potrzebnej sumy 9 mln zł, która zostanie przeznaczona na lek oparty na terapii genowej dający duże szanse na pełne wyzdrowienie dziewczynce.

Armia Aniołów Marysi, czyli ludzi dobrej woli nie ustaje w swych działaniach i pomysłach, by zmotywować wiele osób do jak największych wpłat. Najnowsza inicjatywa to Pierwszy Rajd Motocyklowy z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w sobotę, 29 maja. Jego organizatorem jest Grupa Motocyklowa Wind Wolves, która poprowadzi rajd ze Śmigla do Brenna, gdzie mieszka Marysia z rodziną. W Brennie odbędzie się piknik połączony z kiermaszem, a na trasie przejazdu także planowane są liczne niespodzianki. To wydarzenie można wesprzeć już dziś wpłacając pieniądze na zbiórkę: www.siepomaga.pl/windwolvesdlamarysi.