Akcja charytatywna „Płyniemy dla Kai”

Kościańskie Towarzystwo Pływackie planuje zorganizować sportową akcję charytatywną na rzecz Kai Burdyki chorującej na nowotwór mózgu. Wydarzenie odbędzie się na początku lipca na kościańskim basenie, a już teraz przyjmowane są zapisy.

„Płyniemy dla Kai” to kolejna akcja charytatywna na rzecz 4-letniej dziewczynki organizowana na kościańskim basenie. Przypomnijmy, że w maju podczas pokonywania przez Patryka Hampela potrójnego Ironmana w triathlonie również prowadzona była akcja na rzecz Kai (zobacz: Próba bicia rekordu Guinnessa w Kościanie rozpoczęta [ZDJĘCIA]). Dzięki niej udało się zebrać kwotę 2700 zł.

Nowa akcja zaproponowana przez Kościańskie Towarzystwo Pływackie rozpocznie się wieczorem, 1 lipca i potrwa przez przynajmniej kilka godzin. W tej chwili przyjmowane są zapisy osób, które pokonają kilometry przepływając dowolny dystans. Im więcej osób przepłynie więcej kilometrów, tym większą kwotę sponsorzy wpłacą na konto Kai.

Organizatorzy akcji zwracają się również z apelem do firm. Jeżeli jakaś firma chce się dołączyć do akcji i chce pomóc finansowo Kai, może to zrobić dzwoniąc i zgłaszając swoją chęć pod numerem tel. 604 732 745. Liczy się każda złotówka.

Z kolei osoby, które chcą przepłynąć dystans w basenie proszone są o zgłaszanie się telefonicznie pod nr: 604 732 745. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 czerwca.

Zbiórka na rzecz Kai prowadzona jest na: siepomaga.pl/kaja-burdyka