Absolwenci „Kolberga” proszeni o wspomnienia

W przyszłym roku I Liceum Ogólnokształcące im. Oskar Kolberga w Kościanie obchodzić będzie jubileusz 100-lecia Pierwszej Matury w szkole. Z tej okazji redakcja gazety szkolnej In Abstracto planuje przygotować wydanie specjalne pisma pod hasłem: „Kolberg dziś i w naszych wspomnieniach”.

Absolwenci szkoły ze wszystkich roczników, a także obecni uczniowie proszeni są o nadsyłanie prac plastycznych i literackich. Mogą to być różne formy wyrazu, w tym liryczne lub epickie wspomnienia, migawki z życia szkoły, ale także artystyczne inspiracje życiem szkoły i czasem licealnych przeżyć i doświadczeń.

Liczymy na pomoc w zredagowaniu gazety przez absolwentów, którzy w trakcie nauki współtworzyli nasze pismo oraz wszystkie osoby chętne, by podzielić się swoimi wspomnieniami i refleksjami. Chcielibyśmy nasze wspólne, wielopokoleniowe spojrzenie na szkołę oraz ten najpiękniejszy czas życia zapisać w artystycznej formie, tworząc nowe, pamiątkowe wydanie In Abstracto z takim apelem zwraca się redakcja gazety In Abstracto wraz z profesor Karoliną Różczką będącą opiekunem pisma.


Zainteresowani proszeni są o kontakt mailowy na adres: rokar00@op.pl.

Dodajmy, że uroczystość związana z jubileuszem 100-lecia Pierwszej Matury w kościańskim Kolbergu odbędzie się 17 czerwca 2023 roku. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są wszyscy absolwenci.