80 tys. dla Oskara i 22 tys. dla Marysi

Podczas dwóch imprez charytatywnych w weekend w Kokorzynie dla Oskara Marciniaka zebrano ponad 80 tys. zł. W gminie Śmigiel prowadzono z kolei zbiórki dla Marysi Drożdżyńskiej z Brenna, a zebrano podczas nich prawie 22 tys. zł.

Zarówno Marysia, jak i Oskar potrzebują bardzo dużych kwot na leczenie, które pozwoli im normalnie funkcjonować w dalszym życiu. 19-miesięczny Oskar Marciniak zmagający się z poważną wadą serca potrzebuje około 1 mln zł na operację w Stanach Zjednoczonych.

W sobotę w Kokorzynie miejscowy klub Dziupla Team zorganizował dla chłopca wyścigi wraków (zobacz: Wrak Race dla Oskara [ZDJĘCIA]) podczas których udało się zebrać ponad 26,8 tys. zł. Na tym jednak nie koniec, gdyż fanty, których nie zlicytowano podczas imprezy będą wystawiane na grupie licytacyjnej Serduszko Oskarka – Licytacje dla Oskara Marciniaka. Na rzecz chłopca datki do puszki zbierano także podczas Spotkania plenerowego w ruinach kościoła św. Marcina w Gryżynie.

Z kolei w niedzielę grupa mieszkanek Kokorzyna wraz z całym sołectwem zorganizowała festyn przepełniony atrakcjami (zobacz: Festyn charytatywny dla Oskara [ZDJĘCIA]). Podczas tego wydarzenia zebrano nieco ponad 54 tys. zł. Łącznie daje to zatem 80,8 tys. zł. Obecnie na koncie zbiórki jest ponad 114 tys. zł co stanowi prawie 11 proc. z całej potrzebnej kwoty.

Zbiórki dla 8-miesięcznej Marysi prowadzone są z kolei od lutego, a o ich postępach i imprezach na rzecz dziewczynki cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni informujemy na bieżąco. Na koncie dziewczynki www.siepomaga.pl/maria jest w tej chwili już ponad 53 proc. potrzebnej kwoty, ale potrzebuje ona na leczenie terapią genową aż ponad 9 mln zł. Dodatkowo kwotę tę trzeba zebrać jak najszybciej, zanim Marysia nie osiągnie określonej wagi.

W miniony weekend zbiórki na rzecz Marysi prowadzono w gminie Śmigiel. I tak podczas dożynek w Sierpowie, które odbyły się w sobotę uzbierano nieco ponad 15,3 tys. zł. Datki do puszek na rzecz dziewczynki zbierano również podczas koncertów w ramach Szalonego Weekendu w Śmiglu oraz podczas 121 urodzin Śmigielskiej Kolejki Wąskotorowej. Część dochodu ze sprzedanych biletów również przeznaczono na Marysię. Zbiórek podczas koncertów jeszcze nie podsumowano, ale na urodzinach wąskotorówki zebrano 6,5 tys. zł. Łącznie daje to zatem 21,8 tys. zł.