57 tysięcy dla Marysi w Robaczynie [ZDJĘCIA]

Zaskakująco dużą kwotę udało się zebrać podczas sobotniego festynu strażackiego dla Marysi w niewielkim Robaczynie w gminie Śmigiel. Dopisały pogoda i atrakcje, a przede wszystkim osoby, które postanowiły przybyć na imprezę.

Strażacki festyn zorganizowany przez OSP Robaczyn przy wsparciu całej armii Aniołów Marysi okazał się strzałem w dziesiątkę. Atrakcji była cała moc, ale dopisali przede wszystkim uczestnicy, którzy na festyn do niewielkiego Robaczyna przybyli z całego powiatu kościańskiego, jak i spoza niego.

Największym hitem imprezy, który pozwolił na zebranie sporej kwoty były przejażdżki kolejką wąskotorową ze Śmigla do Starego Bojanowa. Dochód z biletów trafił na konto Marysi.

W Robaczynie na uczestników czekały także liczne pokazy, a także występy artystyczne. Były także zmagania sportowe, pokazy przygotowane przez strażaków i policję. Do tego kucyki, quady, motocykle, traktory, dla najmłodszych bańki, malowanie twarzy i nieodzowne dmuchańce.  Nie zabrakło atrakcji kulinarnych. Na imprezie pojawili się także członkowie rodziny Marysi, w tym tata Mikołaj Drożdżyński.

Wszystko to sprawiło, że podczas imprezy zebrano imponującą kwotę 57 231,74 zł i 15 euro.

Fot. koscian112