31. Finał WOŚP w powiecie – podsumowanie

Mnóstwo się działo przez całą niedzielę w różnych miejscowościach naszego powiatu w związku z finałem WOŚP. Sztaby w Kościanie, Czempiniu, Śmiglu i Krzywiniu przygotowały wiele atrakcji. To przyczyniło się do zebrania rekordowych kwot.

W Kościanie atrakcje już od godzin przedpołudniowych odbywały się na dworze, a po południu przeniosły się do KOK-u (zobacz: 31. Finał WOŚP w Kościanie [ZDJĘCIA]). Dokładna kwota zbiórki zostanie podliczona we wtorek, 31 stycznia, ale już w niedzielę przed północą kościański sztab mieszczący się w Kościańskim Ośrodku Kultury ogłosił, że zebrano ponad 100 tys. zł. To absolutny rekord.

Tradycyjnie już gminą, gdzie co roku także udaje się uzbierać większą kwotę i jest ona zawsze pokaźna jest Śmigiel. W tym roku główne atrakcje odbywały się w centrum Kultury w Śmiglu, ale również zorganizowano je w Czaczu i Starym Bojanowie (zobacz: Rekordowy WOŚP w Śmiglu [ZDJĘCIA]). To wszystko pozwoliło na uzbieranie ostatecznej kwoty 85 692,89 zł.

Rekord padł także w gminie Czempiń. Tutaj uzbierano wstępnie 43 400 zł. Wiele atrakcji przygotowano w Tlenowni, w tym koncerty zespołów IGNORA i LIMDEJ, akcję plastyczną, konsultacje z behawiorystą, licytacje gadżetów, a na koniec światełko do nieba ze strażakami. Sporo atrakcji czekało także w remizie OSP Czempiń, a na Orliku drużyna Oldboys CKS Helios Czempiń rozegrała mecz towarzyski z Orłami Czempiń na rzecz Orkiestry. Mecz odbył się w przyjacielskiej atmosferze i zakończył się wynikiem remisowym 5:5.

W gminie Krzywiń tym razem główne wydarzenia odbywały się  na plaży w Cichowie. Tutaj atrakcje przygotował sztab Klubu Morsów Mrozoodporni. Czekała bogata strefa gastronomiczna, atrakcje dla najmłodszych, pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy, przejechać można było się także na koniach i kucach. Głównym punktem programu było oczywiście morsowanie w wykonaniu krzywińskiego klubu, ale również do zimowej kąpieli przyłączyły się morsy z Dolska, Gostynia, Śremu i Osiecznej. Wstępnie zebrano około 30 tys. zł.