275 zakażonych w Wielkopolsce, 14 osób zmarło

Przez sobotę i niedzielę (04-05.03) w naszym województwie przybyło 60 zakażonych koronawirusem, a dwie osoby zmarły. W tej chwili sytuacja najgorzej wygląda w powiecie krotoszyńskim, gdzie jest 82 zakażonych.

Dotychczas ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce nie wykryto w powiatach złotowskim, międzychodzkim, wągrowieckim, średzkim, wrzesińskim i kolskim. Sytuacja w powiecie kościańskim z utrzymującymi się 3 zakażeniami wygląda nienajgorzej.

Źle jest natomiast w powiecie krotoszyńskim. Od kilku dni testy potwierdzają kolejne zakażenia. W niedzielę z powodu zachorowania na Covid-19 siedmiu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, zamknięto komendę, a wszystkich 127 policjantów poddano kwarantannie. Ponadto ewakuowano pacjentów Zakładu Opieki Paliatywnej i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krotoszynie po tym, jak wśród chorych stwierdzono zakażenie koronawirusem. Patogen wykryto również u osób z personelu medycznego.

Jedna z osób zakażonych z zakładu opieki w Krotoszynie zmarła w sobotę w szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. To 81-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego. Z kolei w niedzielę w poznańskim szpitalu z powodu Covid-19 zmarł 71-letni mężczyzna z powiatu ostrowskiego.

Na terenie województwa wielkopolskiego w dniu 5.04 (stan na godz. 20.00) z powodu podejrzenia koronawirusem objętych nadzorem epidemiologicznym jest 6155, a poddanych izolacji lub kwarantannie są 11 714 osoby. Hospitalizowanych jest ogółem 109 osób. W powiecie kościańskim (stan na 03.04, godz. 10.00) liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym wynosi 117, a liczba osób objętych kwarantanną – 153. Nikt nie jest hospitalizowany.