25 lat szkoły muzycznej

Z okazji okrągłej rocznicy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. ks. dra Józefa Surzyńskiego w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyły się obchody jubileuszu połączone z koncertem zatytułowanym „Muzyka łączy pokolenia”.

25_lat_szkoly_muzycznejSala KOK-u wypełniona była po brzegi. Wśród zgromadzonych znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół muzycznych, reprezentanci kościańskich chórów, pracownicy szkoły, a także absolwenci i ich rodziny.

Obecnych przywitał dyrektor szkoły, Marian Michałowicz. Następnie przedstawił w skrócie historię szkoły, czemu towarzyszył pokaz slajdów. Nie mogło obyć się bez przemówień i podziękowań. Gratulacje z rąk dyrektora przyjęli zasłużeni pracownicy szkoły, również dyrektor przyjął szereg podziękowań i gratulacji.

Po części oficjalnej przyszedł czas na koncert. Zgodnie z jego tytułem na scenie pojawiali się obecni uczniowie szkoły, jak i jej absolwenci. Nie zabrakło występów całych rodzin. Artyści grali na różnych instrumentach i śpiewali. W kulminacyjnej części koncertu wystąpił chór szkolny wspierany kilkoma absolwentkami. Do ich występu w końcowej części przyłączyli się nauczyciele szkoły.

Zachęcamy do obejrzenia galerii, a szczegółowy przebieg wydarzenia opiszemy w najbliższym wydaniu „Kościaniaka” (Fot. Milena Waldowska).