10 maratonów dla Madzi. Zebrano ponad 28 tysięcy!

Podsumowano zbiórkę, która była prowadzona podczas pokonywania przez 10 dni dystansu maratońskiego przez Dominika Wolffa. Efekt przerósł jego oczekiwania.

Dokładnie dzięki całej akcji na konto małej Magdy ze Śmigla wpłynie 28065,18 zł. Te pieniądze pochodzą z wrzutek do puszek, a także zostały ofiarowane przez sponsorów.

– Dzięki Wam skarbonki napełniały się bardzo szybko. Bardzo dziękuję za przyłączenie się do akcji. Kiedy wpadłem na pomysł, żeby bieganie połączyć ze zbiórką, myślałem że uda się zebrać 2, może 3 tys. zł – przyznaje pan Dominik.

Zebrana kwota pozytywnie więc zaskoczyła. A przyczynili się do niej inni biegacze, którzy wrzucali pieniądze do skarbonek podczas biegów, a niektórzy z nich nawet indywidualnie pozyskiwali jeszcze dodatkowo sponsorów. Jeden ze sponsorów przekazał aż 5 tys. zł, inny 2 tys. zł. Ponadto kilka osób prywatnych przekazało kwoty pomiędzy 400 a 1500 zł.

Datki do puszek wrzucali także kibice. Część z ofiarowanych kwot była formą podziękowania za poczęstunek na inaugurację biegów i finał, który przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Przysieki Starej Drugiej.

Pieniądze bardzo się przydadzą rodzinie. Madzia dotknięta jest zespołem Downa, a także towarzyszą jej choroby, w tym m.in. dziecięca padaczka. Przez to musi być codziennie rehabilitowana, a także jeździć do różnych specjalistów. A to wszystko wiąże się z kosztami.

Zobacz także:
10 maratonów dla Madzi. Wzruszający finał [ZDJĘCIA]