XXXIII Bieg Przyjaźni w Widziszewie

01:33, 12.08.2019 Redakcja Aktualizacja: 01:36, 12.08.2019
Skomentuj
reo
Biegi w Widziszewie mają długą tradycję. Tym razem na starcie stanęło blisko 160 biegaczy, którzy rywalizowali na dwóch dystansach - 5 i 10 km.

Zawodnikom tego sierpniowego biegu z reguły towarzyszy piękna, wakacyjna pogoda, która również tym razem nie zawiodła.

Jako pierwszy linię mety biegu krótszego przekroczył Piotr Mikołajczak z Darnowa. Drugi był Łukasz Gembalski z Leszna, a trzeci Marcin Nowicki z Drzeczkowa. Wśród pań najlepsza była Michalina Krysztofiak z Czempinia. Druga była Martina Swojak z Czempinia, a trzecia Grażyna Wojtysiak ze Śmigla.

Dystans 10-kilometrowy, który pokonało łącznie 121 zawodników najszybciej przebiegł Paweł Stepanienko z Ostrowa Wielkopolskiego. Drugi był Krzysztof Szymanowski z Kościana, a trzeci Łukasz Nowak z Czempinia. Wśród kobiet zwyciężyła Katsiaryna Ptashuk z Leszna, drugie miejsce przypadło Oldze Kazimirowej z Kalisza, a trzecie Justynie Knaflewskiej z Dąbcza.

Poza klasyfikacją open, prowadzone były również klasyfikacje wiekowe oraz klasyfikacja gminna.

Organizatorami wydarzenia są LKS Sana Kościan i gmina Kościan przy współpracy Rady Sołeckiej w Widziszewie oraz PS LZS w Kościanie, WZ LZS w Poznaniu.