Zamknij

XIV Grand Prix Wielkopolski w Cichowie [ZDJĘCIA]

14:38, 19.07.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 14:38, 19.07.2020
Skomentuj
W południe podczas sobotnich zawodów pływackich w Cichowie wystartowały zawody długodystansowe na 3 km. Wzięło w nich udział 77 zawodników, którzy byli klasyfikowani w dwóch kategoriach.

W tej rywalizacji brali udział zawodnicy z całej Polski. W kategorii open water wśród mężczyzn najlepszy był Artur Arent z Łodzi z czasem 00:37:53,30, drugi na metę przypłynął Jakub Muszyński z bydgoskiego klubu (00:37:53,37), a trzeci Krzysztof Pogoda z Łodzi (00:38:11,86).

W rywalizacji pań na pierwszym miejscu podium stanęła Emilia Tofil z klubu Delfin Gdynia (00:38:47,00), druga była Karolina Haładyn z Łodzi (00:38:59,00), a trzecia jej siostra Kamila Haładyn (00:40:10,00).

W kategorii TRI dominowali zawodnicy z Poznania. W rywalizacji panów na najwyższym stopniu podium stanął Daniel Osik z KS Warta Poznań (00:40:51,00), tuż za nim uplasował się Bartosz Grzybek z UKS CityZen Poznań, a na trzecim miejscu zawody ukończył Marek Dembiński z Rokietnicy.

Wśród pań triumfowała Natalia Wiśniewska z Warty Poznań (00:42:58,00), druga była Paulina Mendowska z tego samego klubu, natomiast trzecia Kamila Gębka ze Szczecina.

Głównymi organizatorami tych zawodów byli Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki.

Przypomnijmy, że wcześniej tego dnia odbyły XI Amatorskie Zawody Pływackie. Zdjęcia i relacja z tej rywalizacji: Zawody pływackie w Cichowie 2020 [ZDJĘCIA]