Zamknij

Triathlon w Nowym Dębcu

14:32, 25.08.2019 Redakcja Aktualizacja: 00:43, 02.09.2019
Skomentuj
Piękne słońce i fantastyczna atmosfera powitały w niedzielę 25 sierpnia triathlonistów rywalizujących ze sobą w trzech konkurencjach wokół Jeziora Wonieskiego. To już trzecia edycja imprezy organizowanej w Nowym Dębcu w ramach cyklu Great Man Trilogy.

Jako pierwsi na starcie o godzinie 9:20 stanęli zawodnicy dystansu superkrótkiego. Mieli oni do pokonania 475 m w wodzie, następnie dystans 22,5 km na rowerze i 5,25 km biegu. W tej konkurencji startowali zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i debiutanci. W rywalizacji brały też udział trzyosobowe sztafety, w których jeden zawodnik płynął, drugi pokonywał trasę na rowerze, a trzeci biegł.

Wśród startujących można było dostrzec znajome twarze. Na udział w sztafecie zdecydowali się m.in. Artur Opas, Tomasz Kobus i Karol Świątkowski (SP Racot). W rywalizacji na dystansie superkrótkim wziął też udział burmistrz Krzywinia - Jacek Nowak.

Czołowi zawodnicy 1/8 Iron Mana na pokonanie całego dystansu potrzebowali niewiele ponad godzinę. Zwycięzcą na dystansie superkrótkim został Robert Czysz z Poznania (KM Sport Pro Team), który pokonał trasę w czasie 01:02:05. Drugie miejsce zajął Michał Kutkowski, a trzecie Marcin Kutkowski z Tarnowa Podgórnego (zmierz-nie-szacuj.pl). Wśród kobiet najlepsza była Agata Zachwieja z GTT Diament Gniezno (1:12:54).

Po zawodach na pierwszym dystansie przyszedł czas na rywalizację dzieci. Startowały one w sześciu kategoriach wiekowych na rowerze (dopuszczalne były także hulajnogi, wózki i inne kołowce) oraz w biegu. Warto nadmienić, że trasę - z pomocą rodziców - pokonywały już roczne maluszki.

Po dziecięcych zmaganiach przyszedł czas na prawdziwych Great Manów, czyli zawodników rywalizujących na dystansie 1/4 Ironmana (950 m, 45 km, 10,5 km).

W tej konkurencji najlepszy okazał się Kacper Adam z Olimpius/PCG Częstochowa (2:00:12). Drugie miejsce zajął zawodnik z powiatu kościańskiego - Michał Majchrzak z TGV CLUB/SOLEUS Nowy Lubosz (2:05:00). Wśród pań triumfowała Anna Peterek z Loco Print Team Bielsko-Biała (2:24:32). Na trzeciej pozycji uplasowała się Marta Brukwińska z TGV CLUB/SOLEUS Kościan (2:36:14). Łącznie na obydwóch dystansach i w sztafetach udział wzięło około 770 zawodników.

Nowością podczas tegorocznej edycji Greatman Trilogy były krótkie starty TRITRITRI składające się z trzech etapów. W tej rywalizacji nie mieli sobie równych bracia Michał i Marcin Kutkowski z Tarnowa Podgórnego, którzy zajęli odpowiednio 1 i 2 miejsce. Na piątej pozycji uplasował się Adam Łuczak ze Starych Oborzysk.

Zawody w Nowym Dębcu były drugimi w ramach tegorocznej edycji Great Man Trilogy. Wcześniejsze odbyły się 13 sierpnia w Kórniku, a kolejne zaplanowano na 15 września w Śremie. Organizatorem całego cyklu jest Paweł Kotas. W Kościanie poza gminą wiejską wydarzenie wsparło miasto i powiat.