Sportowcy nagrodzeni przez burmistrza

W Kościańskim Ośrodku Kultury 16 lutego odbyła się uroczystość związana z wyróżnieniem najlepszych lokalnych sportowców 2016 roku.

sportowcyStypendia sportowe, dyplomy i upominki (w tym karnety na basen) najlepszym zawodnikom wręczył burmistrz Kościana Michał Jurga, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Ruszkiewicz oraz przewodniczący Rady Sportu Marek Szymkowiak. Wśród uhonorowanych znaleźli się przedstawiciele takich dyscyplin jak: lekkoatletyka, tenis ziemny, koszykówka, karate, taekwondo, dwubój i trójbój siłowy, szachy oraz piłka ręczna. Burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej podziękowali sportowcom za ich sukcesy, które rozsławiają nasze miasto i powiat zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Zdjęcia z uroczystości pod adresem: facebook.com/gazetakoscianiak, a poniżej szczegółowa lista nagrodzonych:

STYPENDIA SPORTOWE:

Lekkoatletyka
LKS Sana Kościan
Daniel Bosy

MWLKS „Nadodrze” Powodowo
Nikodem Dworczak

AZS PWSZ Leszno
Krzysztof Szymanowski

Tenis ziemny
WKS „Grunwald” Poznań
Maciej Nowicki

Koszykówka
Basket Club Obra Kościan
Szymon Sobiech

Karate
Klub Karate „Gottsu” Kościan
Tomasz Walkowiak
Iwo Naglik
Jan Papież
Agnieszka Żaczyk
Jakub Górecki
Bartosz Górecki

Taekwondo
KS  „Tiger Wielkopolska” Gostyń
Jan Zientek
Marek Walenczewski
Mikołaj Kuźniak

UKS Sokół Kościan
Marek Obliński
Joanna Krzywosz
Krzysztof Krysmann
Laura Kaczmarek

Trójbój siłowy
Kobra Jass Kościan
Paulina Rybak
Wojciech Grupiński
Marcin Loch

NAGRODY SPORTOWE

 Lekkoatletyka
LKS Sana Kościan
Dominik Marcinkowski
Sebastian Wasielewski

Szachy
UKS „KSM Tęcza” w Kościanie
Dawid Niekra

Karate
Klub Karate „Gottsu” Kościan
Katarzyna Posała
Dominika Ludwiczak

Trójbój siłowy
Kobra Jass Kościan
Alicja Urbaniak
Agnieszka Dąbrowska -Posała
Magdalena Malcherek
Tomasz Kreczmer
Ryszard Szymoniak
Arkadiusz Szymoniak
Łukasz Kubańda
Szczepan Zimmermann
Daniel Michalak
Adam Szymanowski

Taekwondo
UKS Sokół Kościan
Patryk Kwiecień
Łukasz Kurzawa
Igor Pentek
Kacper Sarbak
Filip Tomyślak
Andżelika Florek
Alan Capała
Igor Płatników
Emilia Capała
Artur Chęciński
Kamil Jankowiak
Michał Kurzawa
Maria Szymkowiak
Tymoteusz Walczak
Tobiasz Dominiczak
Jan Kaczmarek

Piłka Ręczna
MKS Tęcza Kościan
Adrian Frąckowiak
Jacek Idziak
Jędrzej Kaniewski
Łukasz Pieśniak
Filip Ćwiertnia
Dawid Grzesiak