Spotkanie z okazji 45-lecia matury

12 października w zajeździe „U Dudziarza” spotkało się 62 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie z rocznika 1974.

Rada Kościana podniosła podatki

Podczas X sesji Rady Miejskiej Kościana, która odbyła się 17 października, radni przyjęli m.in. uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości. Podnosi ona stawki od obecnie obowiązujących o 5 proc.

Uczcili rozpoczęcie pontyfikatu Jana Pawła II

Z okazji 41. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża przedstawiciele władz samorządowych mieszczących się w Kościanie złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem papieża na placu Niezłomnych w Kościanie.

Kto będzie nas reprezentował w sejmie?

12 posłów z okręgu kalisko-leszczyńskiego zasiądzie w ławach poselskich w kolejnej kadencji 6 z nich startowało z listy PiS-u, 3 z KO, 2 z SLD i 1 z PSL-u. Nie będzie natomiast przedstawiciela Konfederacji.

Wyniki do sejmu w powiecie kościańskim

W powiecie kościańskim wybory do Sejmu RP – podobnie jak w całym kraju oraz okręgu kalisko-leszczyńskim – wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Wśród pięciu gmin powiatu, jedynie w mieście Kościanie Koalicja Obywatelska zdobyła największą liczbę głosów.
REKLAMA

OSTATNIO DODANE

X