Lustro na skrzyżowaniu

Dla poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Baraniaka z ul. Narutowicza w Kościanie zamontowano lustro drogowe, które ułatwia widoczność kierowcom pojazdów.

Sikawki konne w Racocie

Łącznie 28 drużyn, w tym kobiecych, męskich i zagranicznych wzięło udział w XVI Europejskich i XIX Krajowych Zawodach Sikawek Konnych. Ponadto odbył się pokaz drużyn dziecięcych oraz sikawek parowych.

Święto Wojska Polskiego w Kościanie

W dniu Święta Wojska Polskiego oraz 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej pod Pomnikiem Obrońców Ojczyzny na starym cmentarzu parafialnym w Kościanie odbyła się uroczystość patriotyczna.

KOK po rozbudowie już gotowy

Do końca sierpnia Kościański Ośrodek Kultury powinien uzyskać wszelkie niezbędne zezwolenia na użytkowanie. Zobaczyć wnętrza będzie można we wrześniu, a tymczasem udostępniamy zdjęcia.

Wakacje ze Stowarzyszeniem Chłapowskiego

W dniach 5-9 sierpnia dzieci z Kopaszewa, Rogaczewa Wielkiego, Rogaczewa Małego i okolicznych miejscowości powiatu kościańskiego uczestniczyły w półkoloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego.

OSTATNIO DODANE

NA WEEKEND

Taras widokowy na plaży w Nowym Dębcu

Nowości na kąpielisku w Nowym Dębcu

Plaża w Nowym Dębcu z roku na rok staje się coraz ładniejsza, a na terenie kąpieliska przybywa udogodnień. Jakich nowości możemy spodziewać się w rozpoczynającym się sezonie?