Zamknij

Mistrzostwa w Zieleńcu

15:11, 05.03.2019 Redakcja Aktualizacja: 15:11, 05.03.2019
Skomentuj
Po raz siedemnasty narciarze i snowboardziści z powiatu kościańskiego spotkali się w Zieleńcu na mistrzostwach. Do udziału w zawodach zgłosiło się 364 zawodników, a slalom ukończyło 270 z nich.

Mistrzostwa Powiatu w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie odbyły się w sobotę, 2 marca na stoku Gryglówka.

Najszybszymi narciarzami okazali się niepokonana Wiktoria Przybyła (podobnie jak w latach poprzednich) oraz Mateusz Bajstok. Natomiast najlepszymi snowboardzistami tegorocznych mistrzostw zostali Aleksandra Grzymała i Michał Wyrwa.

Najmłodszą narciarką, która pokonała trasę zawodów, była Jagna Zimniak, natomiast wśród snowboardzistów najmłodsza zawodniczka to Amelia Chudak. Najstarszym narciarzem - podobnie jak w roku ubiegłym - był z kolei Grzegorz Ratajczak.

Wszyscy zawodnicy, którzy pokonali trasę otrzymali na mecie pamiątkowy medal, a najlepsi puchary i nagrody.

W tym roku na stoku w Zieleńcu wystąpił także zespół Semplicze z Lubinia, który rozgrzał publiczność i zawodników, zapraszając zebranych na stoku mieszkańców powiatu do wspólnej zabawy. Stok przy wyciągu Gryglówka tego dnia zamienił się nie tylko w arenę sportowych zmagań mieszkańców powiatu kościańskiego, ale także radosny festiwal piosenki.

W ciągu siedemnastu lat zawody odwołane zostały dwa razy. Raz w 2008 roku po opadach deszczu, drugi raz w 2014 roku z powodu braku śniegu.

Organizatorem mistrzostw było Starostwo Powiatowe w Kościanie wraz z samorządami miasta i gminy Kościana oraz gmin Śmigla, Czempinia i Krzywinia. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw był Edward Strzymiński, natomiast dyrektorem zawodów Zbigniew Bernard.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie