KULTURA I ROZRYWKA

Integracyjny Przegląd Teatralny po raz trzeci

Siedem zespołów wzięło udział w ogólnopolskim przeglądzie adresowanym do amatorskich teatrów młodzieżowych ze szkół, placówek kulturalnych, stowarzyszeń, warsztatów i innych.

Via Balkanica

To autorski projekt Rysia Urbańskiego, który zakładał piesze przejście przez Bałkany. Usłyszymy o nim w najbliższą sobotę w Kościańskim Ośrodku Kultury w ramach cyklu "Spotkań z podróżnikami".

Zdjęcia jak obrazy

Niecodzienne fotografie Kościana można podziwiać w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wernisaż wystawy przedstawiającej prace Dariusza Żabińskiego odbył się we wtorek, a na wydarzenie zaprosiło Muzeum Regionalne i biblioteka.

Pełna grozy Noc Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie zaprosiła dzieci i dorosłych na emocjonujące sobotnie popołudnie i wieczór. Czekało wiele atrakcji skupionych wokół strachu i magii.

Przegląd Ludowych Zespołów Śpiewaczych

Ludowe zespoły z regionu w Kościańskim Ośrodku Kultury zaprezentowały się po raz trzeci. Podczas przeglądu panowała radosna i taneczna atmosfera.

Podróżnicza jesień

W sobotę, 28 września w ramach cyklu "Spotkań z podróżnikami" usłyszymy mrożącą krew w żyłach relację z wyprawy rowerem po Mongolii, przy temperaturach sięgających -50 st. C.

Dudziarze w Starym Gołębinie

Drugi dzień 50. Wielkopolskiego Turnieju Dudziarzy odbył się w Starym Gołębinie, co było nawiązaniem do historii turnieju.

Połączenie muzycznych nurtów

Z okazji 50. Wielkopolskiego Turnieju Dudziarzy w Kościańskim Ośrodku Kultury odbył się niecodzienny koncert, w którym dźwięki skrzypiec, dud i tradycyjnego śpiewu zostały połączone z drapieżnym, gitarowym brzmieniem.
REKLAMA
Pryzmat

OSTATNIO DODANE

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kleinedukator

Kleinaedukator zaprasza na kolejny rok

Kleinaedukator to placówka edukacyjna z bogatymi tradycjami. Szeroki wachlarz kursów i korepetycji oraz możliwości dostosowania się do indywidualnych potrzeb słuchaczy sprawiają, że każdy będzie usatysfakcjonowany.
REKLAMA
Tecza

REDAKCJA POLECA

Co zawdzięczamy Obrzanom?

W dolinie Obry, na terenach dzisiejszej Ziemi Kościańskiej, istniały najbardziej zaludnione osady i grody przedpiastowskie z okresu plemiennego. O losach cywilizacji obrzańskiej rozmawiamy z regionalistą – Piotrem Filipowiczem.

Miło wspominam Kościan

Na temat rodzącej się fascynacji muzyką, o pobycie w Kościanie, a także o 40 latach na scenie rozmawiamy z Wojciechem Hoffmannem, jednym z najlepszych gitarzystów hard rockowych w Polsce, członkiem zespołu Turbo.

Krakus ze Śląska

W Kościanie 26 października gościł wybitny aktor Marian Dziędziel. Nasza rozmowa z artystą odbyła się przed spotkaniem z publicznością, podczas projekcji filmu "Moje córki krowy".
X