Zamknij

Blisko 1200 biegaczy w półmaratonie

01:22, 28.10.2018 Redakcja Aktualizacja: 14:10, 12.11.2018
Skomentuj
Ukrainiec Yurii Rusiuk został zwycięzcą XIV Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego. Pokonanie ponad 21-kilometrowej trasy zajęło mu 1:06:02. Tuż za nim uplasował się jego rodak Igor Russ z czasem słabszym jedynie o jedną setną sekundy (1:06:03). Trzeci był także Ukrainiec - Pavel Olinyk, a czwarty Paweł Ochal z Bydgoszczy, który jednocześnie był najlepszym Polakiem (1:06:39). Wśród kobiet zwyciężczynią została Tatiana Vilisova z czasem 1:17:13. Druga była jej rodaczka Vira Ovcharuk (1:17:36), trzecia, także Ukrainka, Olga Kazimirowa (1:24:16), a czwarta to Polka - Anna Zajączkowska z Trzebnicy (1:24:43), czyli pierwsza wśród naszych rodaczek. Dobry wynik uzyskał także kościaniak Krzysztof Szymanowski, który z czasem 1:12:27 w klasyfikacji generalnej zajął 9 miejsce i był jednocześnie najszybszym zawodnikiem powiatu kościańskiego. W Biegu Coccodrillo na 6,5 km najlepsi byli biegacze Ziemi Kościańskiej, czyli Nikodem Dworczak z Kościana (0:17:44) i Marta Wojtkowiak z Racotu (0:24:16). Łącznie w obu biegach wzięło udział 1160 zawodników, tym razem nie było Kenijczyków.