Obóz rowerowy z PZK

2 lipca grupa młodzieży ze wszystkich gmin powiatu pod okiem opiekunów ruszyła w dziewięciodniowy ,,Rajd Ziemiańskim Szlakiem Rowerowym po Powiecie Kościańskim’’.

obóz rowerowy pzk 300x181 Obóz rowerowy z PZKTo już 14. edycja letniego wypoczynku organizowanego przez Stowarzyszenie Porozumienie Ziemia Kościańska. Obozowicze codziennie będą wyruszać z bazy w Starych Oborzyskach, by zwiedzać na rowerze najciekawsze zakątki powiatu kościańskiego. Dziennie mają do przejechania około 50 km. Funkcję kierownika pełni Jan Kaźmierczak, liderem grupy jest Henryk Bartoszewski, przewodniczący PZK.

Grupę na Rynku powitali w poniedziałkowy poranek przedstawiciele PZK, władze miasta, gminy i powiatu kościańskiego oraz rodzice. – Program jest niezmienny przez te wszystkie lata, bo co roku mamy inną młodzież. Dzisiaj będzimy mieli trasę związaną z naszym Łęgiem Obrzańskim, czyli pojedziemy przez Bonikowo, Tamborowo, Mikoszki, Łagiewniki, Krzan, Kobylniki i powrót do Oborzysk – wyjaśniał Henryk Bartoszewski.

happy wheels