AKTUALNOŚCI

Rafał Trzaskowski dziś wieczorem będzie w Lesznie

Kandydat na prezydenta Polski spotka się w Lesznie w poniedziałek z dziennikarzami ogólnopolskich mediów w ramach "Areny Prezydenckiej". Po debacie ma nastąpić spotkanie z mieszkańcami.

Ze stawu w Śmiglu wyłowiono ciało mężczyzny

Topielec to najprawdopodobniej obywatel Ukrainy, który był poszukiwany przez policję. Mężczyzna zaginął po imprezie, która miała miejsce w sobotni wieczór, 4 lipca.

Wybory 2020 – II tura

Otrzymaliśmy list do redakcji autorstwa Stefana Żurkiewicza z prośbą o jego publikację. Ponieważ nasz tytuł zawsze był dostępny dla wszystkich niezależnie od poglądów, prośbę tę spełniamy. Zaznaczamy jednocześnie, że jako redakcja nie opowiadamy się za jednym bądź drugim kandydatem w drugiej turze wyborów prezydenckich. Zachęcamy natomiast do merytorycznej i kulturalnej dyskusji.

Paliło się na złomowisku

Do wybuchu pożaru na złomowisku w Przysiece Polskiej doszło w sobotę, 4 lipca około godziny 16.30.

Młodzież zniszczyła zdroje i słupki Wodociągów Kościańskich

Są wakacje i młodzież szuka różnych sposobów na rozrywkę. Niestety, czasami niezbyt mądrych i ocierających się o wandalizm. Do dwóch takich incydentów doszło w Kościanie w ostatnich dniach.

REKLAMA
Pryzmat
REKLAMA
Tecza

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nowy punkt z kamieniem ogrodowym w Kościanie

Firma Pryzmat specjalizująca się w sprzedaży opału, w swoim asortymencie od kilku już lat ma także kruszywo ogrodowe. 1 czerwca firma otworzyła nowe centrum z kamieniami ozdobnymi mieszczące się przy ul. Nacławskiej 15.

INWESTYCJE

KOK po rozbudowie już gotowy

Do końca sierpnia Kościański Ośrodek Kultury powinien uzyskać wszelkie niezbędne zezwolenia na użytkowanie. Zobaczyć wnętrza będzie można we wrześniu, a tymczasem udostępniamy zdjęcia.

Postępy prac na Placu Wolności

Konstrukcja nowej fontanny już stoi, zwieziono również materiał, który posłuży pod budowę nowych ścieżek na samym placu, jak i w parku za KOK-iem. Wkrótce rozpoczną się prace związane z nowym oświetleniem.

Jak będzie wyglądać płyta Rynku?

Remont płyty Rynku oraz ulicy Wrocławskiej planowany jest na 2020 rok. Dokładny moment rozpoczęcia prac uzależniony jest od postępu prac przy wiaduktach kolejowych.
Gazeta Kościaniak
X