AKTUALNOŚCI

Studniówka w Kolbergu. Kościan 2020 r.

Studniówka w „Kolbergu” 2020

Na symboliczne sto dni przed maturą w I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga zorganizowano tradycyjny bal. Tegoroczna studniówka odbyła się w piątek, 17 stycznia w budynku szkoły.
Adam Szłapka

Poseł Adam Szłapka złożył zawiadomienie do prokuratury na TVP

Przewodniczący Nowoczesnej oskarża TVP o stronnicze prezentowanie sytuacji politycznej i działanie na rzecz partii rządzącej. W zawiadomieniu do prokuratury zarzuca telewizji publicznej nieodpłatne świadczenie usług reklamowych na rzecz partii i komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

Wypadek na obwodnicy Kościana

Kierujący Volkswagenem Polo 79-letni mieszkaniec gminy Śmigiel wjeżdżając na obwodnicę Kościana nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z nadjeżdżającym w kierunku Leszna Fordem Kuga – prowadzonym przez 28-letnią mieszkankę gminy Kościan.

Nie żyje mężczyzna. Wpadł do szamba

Do zdarzenia doszło w czwartek 16 stycznia około godz. 18.30 w Piotrowie Pierwszym, na terenie byłego zajazdu "Pod Kaczorem". Do szamba wpadło dwóch mężczyzn, jeden zdołał się wydostać.
Gra Miejska w Kościanie

Trwają zapisy drużyn do gry miejskiej „Kryptonim Wolność”

Będzie to już 9. edycja dorocznej historycznej zabawy odbywającej się w Kościanie z okazji Powstania Wielkopolskiego. W tym roku gra odbędzie się w sobotę 15 lutego.

REKLAMA
Pryzmat
REKLAMA
Tecza

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pierniki wrocławskie w Inspiracjach Smakiem.

Magia Bożego Narodzenia w Inspiracjach Smakiem

Na Święta staramy się jak najpiękniej przystroić nasze domy, a także przygotować wyjątkowe potrawy. Niemniej ważne są dodatki, jak elegancka stołowa zastawa czy świąteczne kubki, w których aromat korzennej herbaty jest jeszcze intensywniejszy.

INWESTYCJE

KOK po rozbudowie już gotowy

Do końca sierpnia Kościański Ośrodek Kultury powinien uzyskać wszelkie niezbędne zezwolenia na użytkowanie. Zobaczyć wnętrza będzie można we wrześniu, a tymczasem udostępniamy zdjęcia.

Postępy prac na Placu Wolności

Konstrukcja nowej fontanny już stoi, zwieziono również materiał, który posłuży pod budowę nowych ścieżek na samym placu, jak i w parku za KOK-iem. Wkrótce rozpoczną się prace związane z nowym oświetleniem.

Jak będzie wyglądać płyta Rynku?

Remont płyty Rynku oraz ulicy Wrocławskiej planowany jest na 2020 rok. Dokładny moment rozpoczęcia prac uzależniony jest od postępu prac przy wiaduktach kolejowych.
Gazeta Kościaniak
X