AKTUALNOŚCI

Obraz Matki Boskiej w Parafii św. Ducha w Kościanie

Obraz Matki Boskiej w Parafii Ducha Świętego [ZDJĘCIA]

W piątek kopia obrazu jasnogórskiego trafiła do trzeciej parafii w Kościanie. Uroczysta procesja z obrazem wyruszyła ze skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Szczepanowskiego do kościoła Pana Jezusa przy Placu Niezłomnych.

Siostry zakonne będą musiały opuścić Kościan

Wszystko wskazuje na to, że siostry zakonne mieszkające obecnie w przyszpitalnym budynku opuszczą Kościan i nie będzie dla nich nowego miejsca. To decyzja władz zakonnych.

Awaria na światłach! Omijajcie skrzyżowanie

Do awarii wodociągowej doszło na skrzyżowaniu ulic Poznańska - Piłsudskiego - Gostyńska - Grodziska. Trudno na razie oszacować czas jej usunięcia.

Konkurs fotograficzny Nadleśnictwa Kościan

Konkurs zatytułowany „Walory przyrodnicze i krajobrazowe lasów” organizowany jest z okazji 100-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Parafia św. Boromeusza przejęła obraz Matki Boskiej [ZDJĘCIA]

Na moście przy ulicy Piłsudskiego w Kościanie nastąpiło uroczyste przejęcie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej przez parafię mieszczącą się na os. Konstytucji 3 Maja.

REKLAMA
Pryzmat
REKLAMA
Tecza

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Krzysztof Kaczor, właściciel marki Drake

Feria kawowych smaków w Inspiracjach

Kawę często pijemy szybko, ale kiedy mamy chwilę, lubimy delektować się jej smakiem. Miłośnicy kawowych głębi smakowych powinni koniecznie spróbować kaw marki Drake palonych w małej, lokalnej palarni w Maksymilianowie.

INWESTYCJE

KOK po rozbudowie już gotowy

Do końca sierpnia Kościański Ośrodek Kultury powinien uzyskać wszelkie niezbędne zezwolenia na użytkowanie. Zobaczyć wnętrza będzie można we wrześniu, a tymczasem udostępniamy zdjęcia.

Postępy prac na Placu Wolności

Konstrukcja nowej fontanny już stoi, zwieziono również materiał, który posłuży pod budowę nowych ścieżek na samym placu, jak i w parku za KOK-iem. Wkrótce rozpoczną się prace związane z nowym oświetleniem.

Jak będzie wyglądać płyta Rynku?

Remont płyty Rynku oraz ulicy Wrocławskiej planowany jest na 2020 rok. Dokładny moment rozpoczęcia prac uzależniony jest od postępu prac przy wiaduktach kolejowych.
Gazeta Kościaniak
X