AKTUALNOŚCI

Spotkanie z okazji 45-lecia matury

12 października w zajeździe „U Dudziarza” spotkało się 62 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie z rocznika 1974.

Rada Kościana podniosła podatki

Podczas X sesji Rady Miejskiej Kościana, która odbyła się 17 października, radni przyjęli m.in. uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości. Podnosi ona stawki od obecnie obowiązujących o 5 proc.

Uczcili rozpoczęcie pontyfikatu Jana Pawła II

Z okazji 41. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża przedstawiciele władz samorządowych mieszczących się w Kościanie złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem papieża na placu Niezłomnych w Kościanie.

Kto będzie nas reprezentował w sejmie?

12 posłów z okręgu kalisko-leszczyńskiego zasiądzie w ławach poselskich w kolejnej kadencji 6 z nich startowało z listy PiS-u, 3 z KO, 2 z SLD i 1 z PSL-u. Nie będzie natomiast przedstawiciela Konfederacji.

Wyniki do sejmu w powiecie kościańskim

W powiecie kościańskim wybory do Sejmu RP – podobnie jak w całym kraju oraz okręgu kalisko-leszczyńskim – wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Wśród pięciu gmin powiatu, jedynie w mieście Kościanie Koalicja Obywatelska zdobyła największą liczbę głosów.

REKLAMA
Pryzmat
REKLAMA
Tecza

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kleinedukator

Kleinaedukator zaprasza na kolejny rok

Kleinaedukator to placówka edukacyjna z bogatymi tradycjami. Szeroki wachlarz kursów i korepetycji oraz możliwości dostosowania się do indywidualnych potrzeb słuchaczy sprawiają, że każdy będzie usatysfakcjonowany.

INWESTYCJE

KOK po rozbudowie już gotowy

Do końca sierpnia Kościański Ośrodek Kultury powinien uzyskać wszelkie niezbędne zezwolenia na użytkowanie. Zobaczyć wnętrza będzie można we wrześniu, a tymczasem udostępniamy zdjęcia.

Postępy prac na Placu Wolności

Konstrukcja nowej fontanny już stoi, zwieziono również materiał, który posłuży pod budowę nowych ścieżek na samym placu, jak i w parku za KOK-iem. Wkrótce rozpoczną się prace związane z nowym oświetleniem.

Jak będzie wyglądać płyta Rynku?

Remont płyty Rynku oraz ulicy Wrocławskiej planowany jest na 2020 rok. Dokładny moment rozpoczęcia prac uzależniony jest od postępu prac przy wiaduktach kolejowych.
X